Xtrempro 61048 2 до 4 Начин на Говорникот Прекинувач, 1 во 2 (Од 1: 4 Од Патот Пар Стерео Звучник Селектор W/Терминал Стеги Метал Не се Лизга Кутија - Црна (1 x 2 Начин)

Xtrempro 61048 2 до 4 Начин на Говорникот Прекинувач, 1 во 2 (Од 1: 4 Од Патот Пар Стерео Звучник Селектор W/Терминал Стеги Метал

Това е достапна
DEN 719.76
Количината на стоката:

2 или 4 канал стерео звучник контрола, им овозможи на конвенционалните засилувач или стерео примачот да се вози повеќе групи на јазик, без потреба за надворешни отпорност појавување на уреди.Идеален за ниска цена Дистрибуира аудио во станбени или комерцијални звук апликации.Индивидуална контрола на секој говорник пар.Отпорност постојано на 4-16 ohms, 150w(по Канал), 300 W max, должина на Кабел : Max 164ft/50m.Само закопчан до стерео.Нема екстра напојување потребно.Метал не се лизга кутија, 5in x 3во x 1. 5in (2 начин) и 9in x 3во x 1. 5in (4 начин).Конектор Тип : HDMI.Xtrem Pro 2 до 4 начин на говорникот прекинувач, 1 во 2 (од 1 : 4 од патот пар стерео звучник селектор w/ терминал стеги метал не се лизга кутија - Црна Карактеристики : производот е дизајниран за употреба два пара на звучниците поврзани еден засилувач.На парови на звучниците може да се користи истовремено или посебно.Производот се одликува со метални домување и две одделни рокер прекинувачи.Овој дизајн го елиминира пречки и за намалување на јачина на звукот.засилувач влезови x1 говорникот излез x2 или x4 оптоварување : 150 W (по Канал Кабел пресек : max. 2. 5 mm2 звучникот отпор : 4 - 16 ohms пакет содржина : главната единица x1 прирачник за корисникот x1 врска : неуспех да се почитуваат следниве инструкции може да доведе до оштетување на производот, звучници и засилувач.Исклучете го засилувач; пред да го поврзете кабли.Проверете сите кабел конекциите пред вклучување на засилувач.Вметнете ја насоки правилно во конекции.Неуспехот да се стори тоа претставува ризик од краток спој.Користете Погодна звучникот кабли само.Поврзете пасивни звучниците на звучникот излези само(Нема активни звучници).поврзете на исправноста на текст на звучникот излези на соодветна аудио засилувач само.Се однесуваат на прирачник за корисникот на засилувач и звучници во врска со нивните соодветни; технички податоци и било какви посебни информации кои се однесуваат на нивната врска.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата