МИНГ-MCZ Центрифугални Висока-Брзина на Центрифуга 2ml×24 18110×g 16500rpm Автоматски Баланс Дигитален LED Дисплеј Центрифуга Лабораторија центрифуги

МИНГ-MCZ Центрифугални Висока-Брзина на Центрифуга 2ml×24 18110×g 16500rpm Автоматски Баланс Дигитален LED Дисплеј Центрифуга Лабораторија

Това е достапна
DEN 415.20
Количината на стоката:

Висока брзина Max помоча 16500rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 18110×g.Роторот капацитет 2ml×24. Брзина прецизност≤20rpm.Бучава≤60d B.Тајмерот спектар 1min~999min/континуирано Напојување 300 VA Тежина 25kg Димензии 330×390× 325 mm (L×W×H) - со Голема брзина на центрифуга, десктоп структура, сите - челична конструкција, роман изглед дизајн.Машината е управувано од страна на DC brushless мотор, со ниски оперативни бучава, долг животен век, брзо расте зголеми и силен капацитет.Машината донесува microcomputer систем за контрола и дигитален LED дисплеј.Технички карактеристики : — Microcomputer контрола, ПРЕДВОДЕНА дигитален дисплеј - Управувано од DC brushless мотор—Мулти - брзина нагоре и надолу options - Ротација за брзина/ центрифугалните сили може да се постави меѓусебно, центрифугалните сили може да се постави директно— Параметрите може да бидат променети во секое време во текот на работата, не треба да се запре— Електрични безбедност заклучување на вратата, дебаланс заштита— Автоматски баланс, нема потреба да се трим— Overspeed заштита функција— Inching функција, може да се centrifuged кратко.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата