Колумбија Мажите PFG Нула Правила Долг Ракав Кошула

Колумбија Мажите PFG Нула Правила Долг Ракав Кошула

Това е достапна
DEN 727.44
Количината на стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% други влакна.Увезени.Се повлече На затворање.Отворено рекреација производ.Спортинг стоки облека.Атлетик квалитет на абење.Земја на Потекло е Viet Нам.Колумбија Мажите Нула Правила Долг Ракав Маица е совршен дели парче за активна и обичните денови, бидејќи на своите удобно се вклопуваат и нејзините суштински технологија.Колумбија е познат за нашите квалитетни материјали и комерцијален технологија вклучени во нашата машка облека.Овој долг ракав кошула е главен за било отворено ентузијаст.Овој долг ракав екипажот вратот кошула карактеристики нашиот потпис wicking ткаенина за крајна влага управување со време активност-управувано дена.Уникатната технологија брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и на вашата сува облека и удобно.На UPF 30 заштита од сонце блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Екипажот вратот и сите-начин на истегнување се вклопуваат се направи на сите-ден се носат и движење удобно.Нашиот потпис логото е избрана на градите за суптилни стил.Дали ви се носат овој слој сам или со други слоеви, ќе останат заштитени и удобно.Колумбија е Нула Правила Долг Ракав Екипажот доаѓа во многу големини и бои.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За ракави, со почеток во центарот задната страна на вратот и да се измери преку рамо и надолу за да го зглоб.Ако излезе со делумна број, тркалезни до следното дури и бројот.За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата