BECCYYLY Бакарна Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 3 X 200 X 300 mm Намали Бакар Метална Плоча Чист Бакар Плоча

BECCYYLY Бакарна Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 3 X 200 X 300 mm Намали Бакар Метална Плоча Чист Бакар Плоча

Това е достапна
DEN 650.40
Количината на стоката:

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка карактеристики.Материјал : 99.9% Чист Бакар.Панел Големина : 200mm*300мм*3мм£L*W*H).Дебелина : 3мм, Слоеви : Една Страна.За термичка спроводливост,електрична спроводливост,отпорност на корозија г"Добро на заварување и лемење.Тоа може да биде заварени и brazed на други објекти за да се подобри неговата ефикасност.Производ description Description : 200mm x 300мм Чист Бакар Cu Метален Лист Plate Specifications : Материјал : Copper Thickness : 3мм Панел Големина : 200 x 300 (L x W)Количеството : 1pc Features : Таа е погодна да се заварување и braz.Сечење со Професионална машина за сечење и користете безбедно.После тоа бидете сигурни да се измијат и сува, така што без каква било вода места.За убав коефициент на топлинска спроводливост, електрична спроводливост, отпорност на корозија, еластичност.Пакет се Вклучени : 1 x бакар sheet It има силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина и отпорност на корозија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата