iShoot 220mm Долго Камера за Брзо Ослободување Плоча, Двојно Слајдови, со Функција за Продолжување Дупки 1/4 Завртки, Компатибилен со Arca-Швајцарски Одговара Tripod Главата Pan

iShoot 220mm Долго Камера за Брзо Ослободување Плоча, Двојно Слајдови, со Функција за Продолжување Дупки 1/4 Завртки, Компатибилен

Това е достапна
DEN 599.76
Количината на стоката:

1. Брзо ослободување плоча е со два засебни слајдови на 80mm долго, резервиран со повеќе функција продолжување дупки, и обезбедени со нерѓосувачки челични навртки; вкупната должина е околу 220mm (не вклучуваат завртка), ширината е за 38.5 mm, дебелина е за 10мм, нето тежина е за 130g;. 2. Еден заврши со два 1/4" завртка дупки со конец, на другиот крај со два 1/4" дупки без конец; може да се комбинираат со i Shoot брзо ослободување плоча QS-120 (се продава одделно), кои работат како еден едноставен DIY L-Облик брзо ослободување плоча, може да поддржува повеќето камери;. 3. Исто така, може да се користи со i Shoot долго-фокус леќа за поддршка на Е-TB01 или Е-TB02 (се продава одделно) за поддршка на голем долг-фокусот на објективот на 400-800, кој е инсталиран помеѓу долго-фокусот на објективот и камера тело, споделување на тежината на камерата бајонет, да се заштити долго-фокусот на објективот и камера бајонет од оштетување, но исто така и зголемување на стабилноста;. 4. Со Arca-Швајцарски 39mm стандарден интерфејс, компатибилен со Arca-Швајцарски одговара tripod главата и се стега;. 5. Брзо Ослободување Плоча е направена од Авијација Алуминиум, ЦПУ прецизно изработени, полиран и површината елоксирани заврши.На изглед и исклучителни изработка се многу подобро отколку слични производи направени од страна на мувла.i Shoot Издолжени Камера за Брзо Ослободување Плоча QS-220 - 22cm Долго, Двојно Слајдови, со Функција за Продолжување Дупки Компатибилен со 39mm РПС / ARCA-ШВАЈЦАРСКИ Одговара Tripod Главата Менгеме, исто така Може да се користи со i Shoot долго-фокус леќа за поддршка на Е-TB01 или Е-TB02 (се продава одделно) за поддршка на голем долг-фокусот на објективот на 400-800. Имајте на ум Кога се Користи со Е-TB01 : 1. Растојанието помеѓу завртка дупка на објективот tripod планината прстен и завртка дупка на камерата дното мора да биде над 8cm да се инсталира оваа комбинација; 2. Оваа комбинација не?т поддршка камери со батерија зафат, само поддршка камери без батерија зафат.QS-220 + Е-TB02 (се Продава Одделно) Компатибилен со Леќи : Забелешка : Одберете камери кои дното на камерата тело да биде рамна со или блиску до дното на објективот планината прстен за да ги собере за инсталација кога тестирањето.Голема леќа одговара на големи камера тело, малите леќи одговара на мала камера тело, не вклучува teleconverter. (Следниве движи се за повикување само) Компатибилен со Канон Леќи : EF 400/2.8 L Е USM серијата EF 400/4 НЕ Е USM серијата EF 500/4 L IS USM серијата EF 600/4 L IS USM серија Компатибилен со Sony Леќи : FE 400/2.8 ГМ СОК 500/4 G SSM Компатибилен со Сигма Леќи : 500/4.5 ЕКС генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM 500/4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM) Спортски Пакет Вклучува : 1 x i Shoot Издолжени Брзо Ослободување Плоча QS-220 (Забелешка : други предмети во слики што не се наведени тука се за илустрираат само, не се вклучени).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата