Соларни Задолжен Контролор 12V / 24V Сончев Колектор Батеријата Интелигентен Контролер со LCD Дисплеј USB Конекција Црна 10A Моќност Дистрибуција Пргав

Соларни Задолжен Контролор 12V / 24V Сончев Колектор Батеријата Интелигентен Контролер со LCD Дисплеј USB Конекција Црна 10A Моќност

Това е достапна
DEN 669.60
Количината на стоката:

Интелигентни соларен панел контролор има вграден прекуструјна / краток спој , отворено коло и обратна поларитетот.Со голем екран LCD дисплеј, соларни полнење регулаторот е прилагодлив на полнење и празнење параметри.соларен панел батеријата интелигентни регулаторот заврши 3-фаза PWM задолжен за управување.Оваа соларна задолжен контролор користат индустриски одделение Главната Контрола Чип.Соларни задолжен контролор 12 V / 24 V сончев колектор батеријата интелигентен контролер со LCD дисплеј USB конекција Црна 10 A моќност дистрибуција Пргав.Сите соларни регулатор на полнење се само-лекување и не-оштетување controller With голем екран LCD дисплеј, соларни полнење регулаторот е прилагодлив на полнење и празнење parameterssolar панел батеријата интелигентни регулаторот заврши 3-фаза PWM полнење management This соларни задолжен контролор користат индустриски одделение Главната Контрола Chip Intelligent соларен панел контролор има вграден прекуструјна / краток спој , отворено коло и обратна поларитетот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата