JRLGD Шприц Филтри Polyvinylidene Флуорид (PVDF) Мембрана 25мм Дијаметар 0.45 µm Големината на Порите, Пакување од 100

JRLGD Шприц Филтри Polyvinylidene Флуорид (PVDF) Мембрана 25мм Дијаметар 0.45 µm Големината на Порите, Пакување од 100

Това е достапна
DEN 1113.36
Количината на стоката:

СПЕЦИФИКАЦИЈА - Дијаметар : 25мм, големината на порите : 0.45 µm.МАТЕРИЈАЛ - PVDF мембрана со полипропилен(PP) домување.PVDF има одлична хемиска стабилност, отпорност на корозија и добра отпорност на стареење.ПОГОДЕН ЗА Ткивна култура медиуми за подготовка, филтрација и појаснување на биолошките течности, сондата решенија, протеини и ензим filtrations, хибридизација buffers, подготовка на HPLC и GC.ЕДИНСТВЕН ГОЛЕМИНАТА на ПОРИТЕ - На големината на порите дистрибуција на филтерот мембрана е единствен, на порозност е висока, и филтрирање ефект е добро.РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ - Четири големини за да ги задоволат вашите различните потреби.Спецификации Пакување : 100 Материјал : PVDF Дијаметар : 25мм Големината на Порите : 0.45 µm Контејнер за јачина на звук : .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата