BECCYYLY Бакарна Плоча Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 0.8 mmX200 X 200 mm Намали Бакар Метална Плоча Чист Бакар Плоча (Големина : 0.8 mm x 200mm x

BECCYYLY Бакарна Плоча Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 0.8 mmX200 X 200 mm Намали Бакар Метална

Това е достапна
DEN 1363.20
Количината на стоката:

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка карактеристики.Материјал : H62 месинг.Димензии : 200mm x 200mm x 0.8 mm/1mm.Дувачкиот плоча е главно се користи за возбудлив, сечење алатки и разни прецизните делови.Дувачкиот плоча има добри механички својства и thermoplasticity, како и добри machinability, и е лесен за заварување.Тоа може да биде заварени и brazed на други објекти за да се подобри неговата ефикасност.Производ descriptiondescription : Месинг плоча е главно се користи за возбудлив, сечење алатки и разни прецизните делови.Листот има добри механички својства и thermoplasticity, како и добри machinability, и е лесен за заварување.Тоа е една од широко се користат сорти на обичните месинг.Поради неговата добра пластичност, тоа е погоден за производство на плочи, прачки, жици, цевки и длабоко подготвени делови, како што се кондензаторот цевки, топлина цевки, и механички и електрични делови, за load делови се направени од различни длабоко извлекување и свиткување стресови , како што се игли, навртки, подлошки, ореви, проводни цевки, барометар извори, екрани, радијатор делови, итн.Спецификација : 200mm x 200mm месинг метал plate Material : Brass Thickness : 0.8 mm/1mm Panel големина : 200mm x 200mm (должина х ширина)Количина : 1 x месинг platefeature : Погоден за заварување и делови manufacturing Has добри механички својства и thermoplasticity и добра machinability.Пакет се Вклучени : 1 x месинг plate It има силна отпорност на абење, со голема сила, цврстина и отпорност на корозија.

Клучни карактеристики

200mm x 200mm brass metal plate :
Material:
Brass
Thickness:
0.8mm/1mm
Panel size:
200mm x 200mm (length x width)
Quantity:
1 x brass plate
feature:
Suitable for welding and parts manufacturing :
Has good mechanical properties and thermoplasticity and good machinability. :
Package Included:
1 x brass plate :
It has strong wear resistance, high strength, hardness and corrosion resistance. :

Слични производи во категоријата