КООРДИНАТОР на Големо мраз Компресира Jade маска за лице Одржување Розова Кристал маска Jade Масажа Кристал маска Jade маска

КООРДИНАТОР на Големо мраз Компресира Jade маска за лице Одржување Розова Кристал маска Jade Масажа Кристал маска Jade маска

Това е достапна
DEN 1989.60
Количината на стоката:

Овој кул jade маска е рачно изработени со над 250 видови на кристали.Тоа е симбол за нејзината навремено намалување ефект.Природни камења студени на лицето и очите да го намалат воспалението со ограничување на крвните садови и промовирање на циркулацијата на крвта.Совршен за ослободување на заморот.За најдобри резултати, место на маска во фрижидер или замрзнувач за еден час пред употреба.Овозможи тежината на маска за да помогне да протера лицето отрови и други течности преку лимфните јазли, слични на детоксикација третман на стружење.Лимфниот детоксикација може да биде оружје против едем и да се намали напнатоста.Античките Египќани користи jade како анти-стареењето алатка.Jade целосна лицето маска е како ќебе за решавање на анксиозноста.Неговата тежина и ефект на ладење донесат екстремни одмор и ќе се намали напнатоста.Идеален за медитација и може да помогне во олеснување на мигрената.Многу луѓе го користат лицето маски по спроведувањето на производи за нега на кожата да се интегрираат ладна терапија во нивната нега на кожата процедури додека дозволувајќи им на своите кожата производи да ги апсорбира.Производот Категорија : Пинк Кристал Jade mask Material : Jade Applicable сценарио : здравје massage Shape : Пинк Кристал Jade маска (контакт со сервисот за одлична цена), аметист jade маска (контакт со сервисот за одлична цена), зелена aventurine маска (контакт со сервисот за одлична цена), контакт со сервисот за повеќе стилови, контактирајте го сервисот за да го измените на товар кога прави нарачка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата