Butterick Модели B5792 Промаши' Врвот Шиење Шема, Gown и Панталони, Големина Y (XSM-SML-MED)

Butterick Модели B5792 Промаши' Врвот Шиење Шема, Gown и Панталони, Големина Y (XSM-SML-MED)

Това е достапна
DEN 272.88
Количината на стоката:

Големина на : y (xsm-sml-med).Вклучува модел парчиња и шиење инструкции.Направени од страна на butterick модели.Copyright 2012. Печатени во еу.s.а.Големина на : y (xsm-sml-med).Вклучува модел парчиња и шиење инструкции.Направени од страна на butterick модели.Copyright 2012. Печатени во еу.s.а.Промаши'top, gown и панталони : лабава-фитинг, pullover врвот или gown има тесен полите.Деколте a, b, c и armholes на : погрешна страна ја покажува на кавга.D : еластична форми кавга.Купи трим, лента се врзуваат и c, и цвеќиња e.Купи пристрасност лента завршува necklines, armholes а, б, ц, е, и обвивка г.Полу-опремени панталони имаат еластичен појас и stitched hems.Дизајниран за мека лесни ткаенини.Ткаенини : памук batiste, satins, flannels.За очигледни несоодветни дијагонали.со нап.без нап.Поими : a,b,c,d,e : еден pkg.Од 1/2-инчен еден пати пристрасност лента.А,ц : 11/4 yds.На 3/4-инчен отворот beading трим, 21/2 yds.На 1/4-инчен лента за beading.C : 11/4 yds.На 3/4-инчен пред се собраа окцето.D : 1/2 yd.На 1/4-инчен еластична.E : десет години. 11/2-инчен лента цвеќиња.F : 11/2 yds.На 3/4-инчен еластична.Комбинации : y(xsmall-мали-средни), zz(голема-x-large-xx-large).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата