Edelbrock 610025 Целосен Тек На Црева Крај Директно -6 Сите Blk Заврши

Edelbrock 610025 Целосен Тек На Црева Крај Директно -6 Сите Blk Заврши

Това е достапна
DEN 178.08
Количината на стоката:

Edelbrock ' s R&D тим е не само и квалификувани во нивните позиции, но тие се, исто така, автомобилски ентузијасти кои прават повеќе отколку што работат во автомобилската cid) - тие живеат на тоа - и тоа е во таа точка каде што разбирање на внатрешниот работата на supercharger, или мотор, EFI систем станува втора природа.Дали тие се водот, superchargers, системи за вбризгување на горивото, цилиндар глави, азотен системи, или карбураторите, може да бидат сигурни дека конечниот производ е директно влијание од страст за изведба која е составен дел од нашиот Edelbrock тим.Секој производ ние дизајн и го продаде на Edelbrock се тестирани и одобрени од страна Edelbrock инженери во реална животна средина на state-of-the-art опрема.Во еден ден и возраст каде што се гледаат повеќе производи испратени во странство да бидат произведени, Edelbrock гледа вредност во контрола на квалитетот на Американското производство од страна на Американски работници и ние сме горди на нашите кастинг и производствени капацитети.Edelbrock објекти се заработени на светски признатите ISO 9001 : 2008 регистрација за квалитет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата