ВЕН 90243-027-2 5-Micron Надворешниот Филтри за Воздух, 2-Pack (за ВЕН 3410 Воздушна Филтрација Систем)

ВЕН 90243-027-2 5-Micron Надворешниот Филтри за Воздух, 2-Pack (за ВЕН 3410 Воздушна Филтрација Систем)

Това е достапна
DEN 639.84
Количината на стоката:

Вклучува збир на две надворешниот филтри за воздух за да ги задржи чист воздух и да дише.Се отстранат честички надолу до 5 microns во големина од воздухот.Специјално дизајниран со ВЕН 3-Брзина Далечински Контролирани Воздушна Филтрација Систем (модел 3410).Компатибилен со поголемиот дел од воздушна филтрација системи.Правилно борба респираторни болести и други здравствени ризици од валкан работилница.Се сеќавам кога вашиот работилница беше полн со чист воздух?Воздух-на товар прашина particulates може да валкани до woodworker е работилница и наштети на здрава респираторниот систем.Со ВЕН 5-Micron Надворешниот Филтри за Воздух, може да бидат сигурни дека овие честички ќе биде правилно филтрирани од воздухот.Иако овие филтри се дизајнирани специјално за ВЕН 3-Брзина Далечински Контролирани Воздушна Филтрација Систем (модел 3410), тие, исто така, ќе се вклопи во поголемиот дел од другите воздушна филтрација системи.Секоја цел вклучува две надворешниот филтри за воздух со лесен и брз алатка-бесплатна инсталација.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата