TUNTROL Ротари Алатка Flex Вратило Виси Мелница Carver Електрични Мулти-функција Металугрија Алатки Поправка Комплет, Нога Контрола на Возилото (1/4, 560W)

TUNTROL Ротари Алатка Flex Вратило Виси Мелница Carver Електрични Мулти-функција Металугрија Алатки Поправка Комплет, Нога Контрола

Това е достапна
DEN 2063.76
Количината на стоката:

【Флексибилни DIY】Вратило Ротари Алатка закачалка висат на моторни надземни и долг кабел ви овозможи да работат на вашиот пат низ вашата уметничка работа. 【Моќен Мотор】Нашите флексибилни вратило ротари алатка е опремен со моќни и стабилни 110 V 560 W мотор, кој може да обезбеди брзина на 500-24000 ВРТЕЖИ во минута.Оваа ротари engraver машина е идеален за големи работи кои не можат да бидат завршени од страна на мувла мелница или ротари алатка.Кој може да е доволно за неограничени цели од вашиот DIY мебел ремоделирање на сложена автомобилот поправки и експерт за изработка на накит. 【1/4" 3-Вилицата Чак】стабилен и удобен 3-вилицата чак за jewelers tools го прифаќа додатоци од 1/64", 1/32", 1/16", 3/32", 1/8", 5/32", 3/16", 1/4"за подобрување на флексибилност.Прилозите се лесно да се замени и силен стегање сила држи ги цврсто на flex вратило вежба под висок притисок. 【Удобно Stepless Брзина на Подножјето на Возилото】 подножјето на возилото додава многу удобност при работа.ABS пластика нога педалата за flex вратило ротари алатка е здрав и повеќе обезбедени за спречување на топлина за производство или за пренос. 【Мулти-Цел Ротари Алатка за Полнење】 на Оваа високо-перформанси ротари алатка за полнење е исклучително корисно за сечење, дупчење и полирање во мали и нежни области.Овие пескарење моќ алатки се доволно чувствителни за гравирање на стакло и исто така да се изврши висок вртежен момент операции како бисер дупчење непречено. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】Идеален за прецизност работа.Професионални ротари алатка за завршна обработка, полирање, додавање на текстури, и постигнување на мали простори, како и нежни области.Како оваа алатка може да се користи за различни места и материјали, како што се метал, дрво, камен, накит итн.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата