Securitron Еден Правоаголник Притисни Копче, DPST, Тесен Stile

Securitron Еден Правоаголник Притисни Копче, DPST, Тесен Stile

Това е достапна
DEN 239.76
Количината на стоката:

Вклучува switchable зелена и црвена леќи.Црвени LED на плоча каде што е применливо. 3 Засилувач оценет контакти.Површината Планината : 3.875" x 2" [98mm x 51mm].Поле кабриолет од DPST да DPDT. 'Push to Exit Копчето, Ѕид Монтирани, се Префрлат Акција Притисни Копче, Материјал од Нерѓосувачки Челик, од Длабочината 1 3/4 Во., Висина 4 1/2 Во., Ширина 2 3/4 Во., Копчето Кол. 1 1/2 Во., Оценка 3А, Влезен Напон 12 до 24 VCD, Излез 1 DPST, 3А@30 VDC, Стандарди Одделение 1, УЛ наведени, Вклучува Хардвер Монтажа '.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата