Сет од 2 Тестенини Садовите за Складирање со Мерење Алатка | Правоаголни Тестенини Контејнери | Шпагети Тестенини Контејнер за Складирање | Тестенини Канистер Set | К?

Сет од 2 Тестенини Садовите за Складирање со Мерење Алатка | Правоаголни Тестенини Контејнери | Шпагети Тестенини Контејнер за Складирање

Това е достапна
DEN 359.76
Количината на стоката:

【САДОВИТЕ за СКЛАДИРАЊЕ ГОЛЕМИНА 】Уживате во вашето свежи тестенини со користење на најдобрите сет од 2 тестенини контејнери.Секој еден има 38 оз(1100 ml) капацитет(11.4 L * 3.66 W * 2.4 H инчен ).Со пластовидно и модуларен систем дизајн, овие контејнери ќе ви спаси еден тон на простор во вашиот провизии и кабинети за подобро кујна организација.Мерење Алатка е 7.1" Долго,1, 2, 3, или 4 порции,1 порција 2 оз, 2 порции 4 оз, 3 порции 6 оз, 4 порции 8 мл. 【ПОГОДЕН ЗА 】- шпагети, лазања, тестенини, linguine, макарони, и сите видови тестенини.Сува стоки, Грав, Житарки, Ориз, Тестенини форми, Грицки, Бонбони, Говедско jerky, Ореви, Куки, Кафе, храна за домашни Миленичиња, Завртки&Ореви, Алатки и многу Повеќе.Што ќе се заштитите вашата тестенини од провизии грешки и да се гарантира максимална свежина. 【ЗАШТИТА на ЖИВОТНАТА средина МАТЕРИЈАЛ】На садовите за складирање направени од храна одделение пластика,издржливи и долготрајни. 【ТЕМПЕРАТУРА СПЕКТАР】 - Може да се застане до -4°F (-20℃)- 280°F(140℃)/ Завртката на Капакот - Лесно да се Отвори дури во Замрзнати / Јасно да се Види - не може да се Провери внатрешноста Easily Freezer, микробранова печка, и машина за миење садови безбедно.Транспарентен Боја ,И телото и капакот се доволно јасно за да се види внатрешноста на сад.Па може да се провери внатрешноста без отворање на капакот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата