Флеш Мебел Сива Ортопедски да се Зајакнат Куче Кревет со Удобен Мемориска Пена База за Кучиња

Флеш Мебел Сива Ортопедски да се Зајакнат Куче Кревет со Удобен Мемориска Пена База за Кучиња

Това е достапна
DEN 2830.80
Количината на стоката:

Мека и пријатна милениче кревет за кучиња до 25 фунти за да салон, нап, или џвакање на нивната омилена играчка или лекување.МЕКА Мемориска пена на горниот слој над пена база слој; Не-пропадна дното за побезбедно влез и излез.МНОГУ од КОРИСТ : Ублажува притисокот поени за да се зголеми протокот на крв; Може да помогне да се ублажат болката од хип dysplasia и артритис; Bolstered рабовите обезбеди чувство на безбедност и подобро главата позиционирање.НИСКА ОДРЖУВАЊЕ : Zippered отстранлив капак може да биде машина за мијат со ладна вода; Собори сува на ниска топлина.ПРОИЗВОД МЕРЕЊА : Вкупната Големина : 36"W x 28"D x 3-7"H. најчесто се одржа верување е дека ортопедски куче кревети се само за постари canines но тоа е всушност не е случај.Без разлика на возраста на вашиот четири нозе најдобар пријател, од кутре да сива имаат нарилник на муцката, мемориска пена куче кревет има повеќе придобивките кои ќе ги видиме низ секоја фаза од нивниот животен циклус.Дали нивната улога во семејството е строго како придружник, спортски раса, или работна раса, добра поддршка од рана возраст е проактивен чекор кој може да помогне во ублажување на болката во зглобовите подоцна во вашиот кучиња живот.Само како поддршка за спиење површината ви дава добар ноќи сон и го намалува болки и болки, истото важи и за вашиот верен пријател.На мемориска пена слој на овој медиум куче кревет во согласност со обликот на вашето куче за ублажување на притисокот поени и да се зголеми протокот на крв и овозможува соодветна "потоне" длабочина за вашето куче е тежина, до 25 килограми, па тие не се допира тешко подот.Ентериерот на спиење површината е ултра-меки olefin додека грбот и страните се издржливи полиестер.На bolstered рабовите им даде на вашиот кучешки место да се постават нивните глави, покрај вашиот скут, за време дремење и остатокот пат, како и им даваат чувство на сигурност.Не се лизга на дното површинските води бирото за развој на образованието во местото на влез и излез за да се подобри безбедноста на вашето домашно милениче.На ниска одржување дизајн на ова домашно милениче кревет овозможува лесно чистење.Едноставно отпакувајте ја покриваат и машина за миење со ладна вода за длабоко темелно чистење потоа собори сува на ниска топлина.Оваа mediumer големина милениче кревет е само во право за средно раси или мачките.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата