Karat C-KRC516 16 оз Бран Хартија Топла Чаша (90mm Дијаметар), Kraft (Случај на 500), Кафеава

Karat C-KRC516 16 оз Бран Хартија Топла Чаша (90mm Дијаметар), Kraft (Случај на 500), Кафеава

Това е достапна
DEN 2639.76
Количината на стоката:

Големина : 16oz.Боја : Kraft.Дијаметар : 90mm.Достапни Бои : Kraft и Црна.Достапни Големини : 8oz, 10oz, 12oz, 16oz, и 20oz.Појавување на Капаци : C-KDL516, C-KDL516 B, C-KDL516-E, C-KDL516 B-E, C-KDL516 BRN-E, C-KDL516 GRE-E и C-KDL516 PNK-E. Единици Продадени од Страна на : Случај 500 чаши (25pcs по ракав / 20 ракави по случај).Направени од високо-квалитет на хартија.Dispostable материјал.Повеќе капак бои и дизајни на располагање.Нема првенство ракав потребни за изолирани и бран чаши.Достапни Големини : 10oz, 12oz, 16oz, и 20oz.Прилагодено печатење на располагање.Специјално дизајнирани за употреба со топли пијалаци, Karat премиум хартија топли чаши се одлична за ресторани и кафулиња, служење кафе, чај, и сите други топли пијалаци.Karat Бран Хартија Топли Чаши се дизајнирани со дополнителен слој на rippled изолација за да ги задржи пијалаци потопол и се елиминира потребата за купот јакни додека сеуште обезбедување супериорен зафат.Двојно Поли наредени за да се спречи протекување и додава еластичност.Овие капаци се мора да се има за да се минимизира spills на туристичката настани и во пауза соби, ресторани и кафулиња.Куполата дизајн остава простор за пена или шлаг крем за cappuccinos, lattes и mochas.Висок квалитет sipper капаци за 10 мл - 24 мл топла чаши.Случајот се продава како 20 ракави на 50. Појавување на Karat чаши се продава одделно.Спецификации : Димензии : 16oz Color : Kraft Diameter : 90mm Available Бои : Kraft и Black Available Големини : 8oz, 10oz, 12oz, 16oz, и 20oz Matching Капаци : C-KDL516, C-KDL516 B, C-KDL516-E, C-KDL516 B-E, C-KDL516 BRN-E, C-KDL516 GRE-E и C-KDL516 PNK-EUnits се Продаваат од Страна на : Случај 500 чаши (25pcs по ракав / 20 ракави по случај).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата