Се врати за Да Ridgewell од страна на Ентони Саундерс - Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина - ПОЛКОВНИКОТ ЕД/P

Се врати за Да Ridgewell од страна на Ентони Саундерс - Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина - ПОЛКОВНИКОТ ЕД/P

Това е достапна
DEN 1948.80
Количината на стоката:

15 Колекторот е Уметник Доказ..$315.00. Севкупните димензии на печатење : 25" x 19 ипол".Големина на слика : 21 ¼ " x 14¾".S/N страна на Уметникот.Исто така вклучува и оригиналниот и автентичен autographs на ДВЕ високо ценета воздух екипажот кој полета со U. S. Осмата Воздушна Сила : .На Сплетен Collector ' s Edition & Artist Докази Секоја копија во овие високо-ограничени изданија е монтиран на целосна конзервација стандарди за да ја вклучите оригиналната и автентични autographs на ДВЕ високо ценета воздух екипажот кој полета со U. S. Осмата Воздушна Сила : Првиот Поручник ЛЕОНАРД Л. SPIVEY Navigator – 535th Бомба Ескадрила, 381st Бомба Група Капетан ALVIN H. BROWN Пилот – 412th Бомба Ескадрила, 95th Бомба Група Авион од типот : Боинг Б-17 Летечкиот Тврдина по повод U. S. Осмата Воздушна Сила во Британија за време на втората светска војна Америка официјално прогласи војна на Јапонија на 8 декември 1941, по Јапонски штрајк на Перл Харбор, а три дена подоцна во Германија, се обврзани со договор да Јапонија, објавил војна на сад.Конфликтот, кои биле водење во Европа, сега стана глобален и тоа не презема долго пред првиот единици на U. С. Осмата Воздушна Сила беа цврсто основана во Англија.Од својата прва официјална мисија во август 1942 година, додека РАФ Самоубиец Команда бомбардираа во текот на ноќта, Американскиот Осмата Воздушна Сила немилосрдно трескаше на непријателот од ден во изборната кампања од голема важност за да Сојузничките победа во Европа.На 25 април 1945 година, во Осмата нападнаа "Шкода" фабрика во Пилсен, Чехословачка – тоа беше последниот на 968 борбени мисии, кои вклучуваат над 523,000 летови за она што порасна да биде најголемата воздушна сила се собраа во војна.Во своите три година бомбардирањето на Осмата падна некои 700,000 тони бомби за да предизвика уништување на скала од кои Нацистичка Германија никогаш не се обнови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата