SKF 1314 Двоен Ред Авто-Усогласување Имајќи, ABEC 1 Прецизност, Отворен, Челичен Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 70mm Понесе, 150mm OD, 35mm Ширина

SKF 1314 Двоен Ред Авто-Усогласување Имајќи, ABEC 1 Прецизност, Отворен, Челичен Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 70mm Понесе,

Това е достапна
DEN 8354.40
Количината на стоката:

Директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични вратило.Ова лого е конкавна sphered домување прстени за да се компензира за статични аголни misalignments помеѓу вратило и домување во апликации кои се предмет на вратило deflections или монтажа грешки.Оваа авто-усогласување на топката имајќи е за употреба во комерцијални и индустриски апликации, вклучувајќи филм обработка на опрема, канцелариски автоматизација, вертикална врти опрема и индустриски countershafts, меѓу другите.Лого има нормален радијална внатрешни царинење ознака, што го прави погоден за апликации каде товарот и брзини не резултираат со термичка експанзија.Лого има директно создаден за монтирање на конвенционалните цилиндрични вратило.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Оваа SKF двоен ред на авто-усогласување на топката имајќи е отворен лого, и има цилиндрична понесе, притисне челик кафез, и нормално царинење оценка.Притиснат челик кафез рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.SKF произведува лежишта, заптивки, и подмачкување системи за автомобилската, ОЕМ, енергија, и други и индустриски апликации.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата