1/4-10-24 x 2 3/4 Груб Навој Штекер Рамо Завртка Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 250

1/4-10-24 x 2 3/4 Груб Навој Штекер Рамо Завртка Нерѓосувачки Челик 18-8 Pk 250

Това е достапна
DEN 21823.68
Количината на стоката:

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-116020 Fastener Тип : Штекер Рамо Screw Size Опис : 1/4"-10-24 x 2 3/4"Дијаметар/Номинална Големина : 1/4"Рамо Дијаметар : 0.2485-0.2495"Рамо Должина : 2 3/4"Навој Должина : 0.245-0.255"Клуч Големина/Низ Станови : 1/8"Глава Дијаметар : 0.371-0.379"Главата Висина : 0.177-0.197"Нишка на Теренот : 10-24 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Обичен Крај (Не Позлата)Глава Тип : Cylindrical Drive Тип : Внатрешни Hex Average Парче Тежина : 0.0483600 lbs.Рамо завртки имаат долга, unthreaded, цилиндрични рамо со кој се овозможува за ротација на приложените дела.Рамо завртки штекер главата му овозможува висок вртежен момент за прицврстување со ограничена дозвола.Рамо завртки се мери од страна на должината и дијаметарот на рамо.Должината на гајтанот не е вклучена во одредено мерење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата