Месо Hugger - Розова Месар Хартија Фармацевт Кутија (24 Инчен од 225 Метри Тек) - Тешки Unwaxed Unbleached Храна Одделение Хартија - Пушач Безбедно, Користете Заврши Додека Готвење

Месо Hugger - Розова Месар Хартија Фармацевт Кутија (24 Инчен од 225 Метри Тек) - Тешки Unwaxed Unbleached Храна Одделение Хартија

Това е достапна
DEN 695.76
Количината на стоката:

ТЕНДЕР МЕСО : Каже збогум на тешки месо!Заврши вашиот brisket, стекови, ребра, и повеќе додека пушењето во нашата розова месар хартија да им помогне на месо стигнат до нивната оптимална temps побрзо, да останат сочни, и да добијат дека deliciously smoky и крцкава, Тексас crutch-стил на кората.ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ, ПУШАЧ БЕЗБЕДНО : Не-токсични и пушач безбедно!Одобрен за директен контакт со храна, нашите розова месар хартија има сокови во додека сеуште допуштајќи пареа бегство, што го прави одличен избор за пушењето месо.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ : Нема повеќе wimpy хартија!Нашите високо-одделение месар хартија влакна се обезбеди чувствувате силата што нема да падне, освен кога натопени во масло или храна, сокови, што го прави идеален за Тексас Стил СКАРА.UNWAXED : Восок премази наменети за зајакнување на хартија може да seep во месо и ефект на нивниот вкус.Не компромис!Нашите розова месар хартија е 100% необложени, способни да го издржат влажност и топлина, додека зачувување на вкусот на вашето месо.РОЛНА СО ДИСПЕНЗЕРОТ : Поедноставување на пушењето процес!Нашиот голем месар хартија во ролна со лесно-солза фармацевт прави завиткување месо додека пушењето побрзо и поудобно додека ви даваат подобра вредност.Пинк Месар Хартија За Подобро Скара Meats Say збогум на тешки месо!Без разлика дали сте пушењето brisket, стекови или ребра, завиткување месо во месар хартија печат во сокови, давајќи ви ценети smoky вкус и deliciously крцкава, Тексас crutch-стил на кората.Стигнат до BBQ совршенство со нашите тешки-должност, unwaxed Розова Месар Хартија!Одобрен за директен контакт со храна; нашата храна-безбедно месар хартија има сокови во додека сеуште допуштајќи пареа бегство, што го прави одличен избор за пушењето месо.За разлика од другите месар хартија брендови засилен со восок, на нашите високо-одделение, месар хартија влакна се обезбеди чувствувате сила без додаден премази кои нема да се распадне кога натопени во масло или храна сокови идеален за традиционалните Тексас Стил СКАРА.Вкусот на Пинк Месар Хартија разликата!Карактеристики & Benefits Butcher Paper Natural, Unbleached Heavy-Должност BBQ Paper Food Одделение, Uncoated Won не Ефект Flavor Safe за Smokers Seals во Сокови за Тендер Meat For Crutch-Стил Bark Ideal за Тексас Стил BBQ24" x 225' Roll со Фармацевт *не користете го во близина на отворен пламен.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата