Преносни Експлозија Доказ Трансформатор - Висок Напон AC Влез за Низок Напон AC Излез - 4 Куќи

Преносни Експлозија Доказ Трансформатор - Висок Напон AC Влез за Низок Напон AC Излез - 4 Куќи

Това е достапна
DEN 1113.60
Количината на стоката:

Класа I Division 1 Експлозија Доказ 20 Amp (2023) Класа I Division 1 Кутиите На Двата Краја.Line In : 120-240 V AC 50/60 Hz. (4) 2023 C1 D1 AC низок напон Пресврт Заклучување на кутиите на двата краја.Преносни Dolly Количка со Тркала - 25' SOOW со 20 amp C1 D1 приклучокот.На Ларсон Електроника експлозија доказ моќ дистрибутивниот систем им овозможува на операторите чекор надолу 120/240 VAC 50/60 Hz низок напон достапни преку четири Класа 1 и 2 Дивизија 1 и 2 кутиите на двата краја.Овој модул ги вклучува четири експлозија доказ кутиите на двата краја оценет во 20 засилувачи секој.Овој компактен моќ дистрибутивниот систем е дизајниран за преносливост и удобност, како и издржливост и е поставена на тркала не-предизвика алуминиумска рамка за дополнителна заштита.На излезната страна е опремен со четири Класа 1 & 2 Division 1 & 2 кутиите на двата краја дизајниран да ја прифати пресврт заклучување на приклучоци како и нашите ЕП-15 A и ЕП-20 A експлозија доказ приклучоци.Оваа експлозија доказ моќ дистрибутивниот систем станува стандард со 25 нога на 12/3 SOOW кабелот прекинат со 20 amp експлозија доказ машки приклучокот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата