Lovejoy 69790445304 HERCUFLEX FX Серија 45304 FX 5.5 E Челик Цврсти Центар, Должина Преку Понесе 175.5 мм, 170 мм Понесе, 286.5 mm OD, 40 мм х 9.4 mm Keyway

Lovejoy 69790445304 HERCUFLEX FX Серија 45304 FX 5.5 E Челик Цврсти Центар, Должина Преку Понесе 175.5 мм, 170 мм Понесе, 286.5 mm

Това е достапна
DEN 1732.80
Количината на стоката:

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка е зголемен номинален вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата