Диоди LED 12V 100W Магнетни Dimmable Возачот 277V на Текст

Диоди LED 12V 100W Магнетни Dimmable Возачот 277V на Текст

Това е достапна
DEN 6828.00
Количината на стоката:

Сертификати : ETL Наведени, УЛ Стандард 5085-1 & 5085-3. Компатибилен Нежните и Системи за Контрола на : MLV Нежните.Тип На Врска : Hardwire.Средина / IP Оценка : Отворен/Затворен.Гаранција : 5 Години Ограничен.Диоди LED 12 V 100 W Магнетни Dimmable Возачот 277 V Текст Магнетни Dimmable Возачи се компатибилни извор на енергија за апликациите со користење на MLV (Магнетни Низок Напон) dimmer прекинувачи за контрола 12 V и 24 V LED светла.Ве молиме видете на производот страница за да ја видите комплетната листа на компатибилни MLV затемнување системи.Магнетното Мулти-допрете Dimmable ниска-напон за напојување се идеални за поголемите инсталации кои се потребни за да се исполнат Класа 2 електрични упатства и е ETL Наведени.Овие Мулти-допрете Возачи се подели на даден максимум wattage и е поделена во рок од Класа 2 лимитите преку индивидуални breakers, која може да биде вчитан 100% да целосната Класа 2 капацитет.Карактеристики & Benefits Class 2 models120 VAC & 277 VAC options NEMA 3Р оценет enclosure Suitable за сува и влажна environments Built-во сливните box ETL Наведени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата