Леано Железо Топлина Diffuser Плоча - Пламен Редуктор – Pack 2 – 2 Големини Вклучени – 8.25 Инчен и 6.75 Инчен Топлина Diffuser Плочи - Пламен Стража - Врие Прстен - Топлина Tamer

Леано Железо Топлина Diffuser Плоча - Пламен Редуктор – Pack 2 – 2 Големини Вклучени – 8.25 Инчен и 6.75 Инчен Топлина Diffuser Плочи

Това е достапна
DEN 887.28
Количината на стоката:

Нема Повеќе Scorched Храна И Тави - ги Растера Топлина и да се Избегне Директен Контакт Од Режач Со Diffuser Плочи Од Тетка шеноновата Кујна. 2 Леано Железо Топлина Diffuser Плочи Вклучени Големина Големи 8.25" Дијаметар – Големината На Малите 6.75" Дијаметар – Црна Емајл Слој - Вклучува 2 Нерѓосувачки Челик Removeable Рачки.Држи Садови и Тави во Потрага за Чиста Елиминира Жаришта Во Тави – Прави крчка во Сосови Лесно да се Избегнува Врел и Вриење Над.За Гас И Електрични Шпорети – НЕ за Индукција Печки. 100% ГАРАНЦИЈА за квалитет - Ако поради некоја Причина Не Сте Целосно Задоволни со Нашата Топлина Diffuser Плочи, Ние Ќе Ви Даде Целосна Наплата.Чувајте ги вашите садови и тави на растојание од директна топлина со Тетка шеноновата Кујна Топлина Diffuser Плочи. 2 големини вклучени - 8.25" и 6.75" дијаметар.Направени од леано железо, овие плочи се доволно силни за одржување на значителни топлински контрола, но, сепак, полиран на начин кој остава простор за креативност и талент во кујната.Треба да се чувствуваат сигурни користење на овој модел на електричен или гас stovetops.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата