SVS Премиер Сателитски 5.1 Звучници Систем со 12-Инчен SVS SB-1000 Про Subwoofer - Црна Пепел

SVS Премиер Сателитски 5.1 Звучници Систем со 12-Инчен SVS SB-1000 Про Subwoofer - Црна Пепел

Това е достапна
DEN 8376.00
Количината на стоката:

5.1 систем за домашно кино опкружувачки звук звучник систем вклучува пет компактен, масовно се огласува Премиер Сателитски звучници и длабоко, соба-тресење SB-1000 Про Subwoofer.Премиерот Сателитски звучници функција високи перформанси 1" алуминиумски купола високотонци за кристално јасна издигнувања со lifelike реализам дури и во референтни јачина на звук.Светло, ефикасна и отпорна на нарушување, на tweeter е грациозен' презентација открива секој sonic детали со приштина јасност.Sound Match Crossover tuned за проширена soundstage со точна фреквенција одговор и прецизна слика за најголемата "слатка место" можно.Sonically Инертен Кабинет карактеристики заострените рабовите на говорникот пред одбивни, познат како chamfers, за да се минимизира работ дифракција за јасно и прецизно soundstage додека карактеристики како задните порта, shorting прстени и tweeter diffusers обезбеди акустична додатоци со модерна, високо-крај визуелна жалба.Исто така, вклучуваат клучалката заградата за лесно монтирање на ѕид или плафон.SB-1000 Про Subwoofer испорачува здивот бас и прекрасен музички од компактен 13-инчен комплет.Карактеристики на 325 w RMS, 820+ w врв моќ Санка засилувач и софистицирани 50 MHz DSP за чистото, соба-зацврсна бас.На reimagined 12-инчен високо-екскурзија возачот ја презема контролата на соба со срцето-удар, tonally точни ниско крајот за повеќе извонредно слушање искуства.Исто така, вклучува SVS subwoofer DSP smartphone стан за полесно пребарување и контрола.SVS Премиер Сателитски 5.1 System The Премиер Сателитски 5.1 Систем е компактен систем за домашно кино пакет со пет масивни се огласува Премиер Сателитски звучници и startlingly моќен SB-1000 Про Subwoofer.Начин на живот-friendly решение кое се вклопува во секоја соба, оваа мошне успешниот 5.1 систем за домашно кино удари начин над својот класа да се донесе одлична опкружувачки звук аудио на било мали-средни соба.Чистото јасност, масивни динамичен влијание, и длабоко, соба-тресење бас, кои ги носи на музика и филмови за живот, за поубаво и извонредно аудио искуства.Звучници може лесно да се монтира на ѕид или да се постави на разновиден мебел за сместување опции.Висока-перформанси, шеф-претворање опкружувачки звук за цената на soundbar.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата