Монро Шокови & Рамења Оптоварување Прилагодување 58649 Шок Апсорбер
Неодамнешно - 52 %

Монро Шокови & Рамења Оптоварување Прилагодување 58649 Шок Апсорбер

Това е достапна
DEN 2658.72
DEN 1273.00
Количината на стоката:

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .Го НАМАЛУВА ДИСТОРЗИИ ПОД ОПТОВАРУВАЊЕ Идеален за повремено влечни или влечење различни товари; тешки мерач, калибриран серпентина пролет намалува дисторзии кога натоварени на 1.200 кг. (ограничен капацитет од суспензија, гуми и пренос; види сопственикот прирачник).ИСКЛУЧИТЕЛНИ РАКУВАЊЕ Tuned специјално за секоја апликација, целосна раселените valving автоматски се прилагодува на патот крајности за да се обезбеди возење конзистентност.Во согласност ВОЗЕЊЕ о. е. сите временски услови течност содржи посебни изменувачи да се справи со екстремни температури и PTFE-здружени клипот помага да се намали триењето помеѓу клипот и притисок цевка за да се подобри отвореноста на менување на патот површини.ПОДОЛГ ЖИВОТ-Само-подмачкување на течност печат го задржува гас и го намалува прекумерната триење против клипот род да помогне да се намали предвремена носат додека се тешки-должност nitrocarburized род обезбедува долг живот.Се ПОДОБРУВА ЕФИКАСНОСТА Азот гас-полнење одржува гума-да-контактот со патот за подобрување на возење и ракување со намалување на аерацијата и шок исчезнат.Идеален за лесни камиони кои што забавува или носат различни товари, Монро се вчита прилагодување шокови вклучуваат тешки мерач калибриран пролет дека се прилагодува на патот и тежина услови за да се обезбеди дополнителна контрола при услови на работење се повеќе се бара.Идеален за лесни камиони кои што забавува или носат различни товари, Монро се вчита прилагодување амортизер вклучуваат тешки мерач калибриран пролет дека се прилагодува на патот и тежина услови за да се обезбеди дополнителна контрола при услови на работење се повеќе се бара.Работливост возила кои забавува приколки или носат различни товари може да смета на Монро се вчита прилагодување шокови да се намали дисторзии кога е под оптоварување.Не само за возење удобност, шокови се неопходни за безбедно ракување на вашиот vehicle.By одржување на вертикални товари поставени на гуми, шокови помогне да се обезбеди доследна гума-да-контактот со патот.Шокови исто така да помогне во одржување на балансот во возење преку обезбедување на отпорност на возилото испитување, се тркалаат и власт, како и кочница нурне и забрзување клеча.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата