Пиво Штајн во Германија Bayern Грб Кригла Пиво од страна на Д. Х. Г. | Литар .75

Пиво Штајн во Германија Bayern Грб Кригла Пиво од страна на Д. Х. Г. | Литар .75

Това е достапна
DEN 1115.76
Количината на стоката:

ДИЗАЈН : Овој германски-Тематските страна се насликани керамички пиво штајн карактеристики декоративен врежани Bayern Грб.Овој ексклузивен пиво во кригла, исто така, се карактеризира со традиционална Баварскиот лавови на секоја страна држи штитот.ЈАЧИНА на звук : .75 литар.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ИДЕЈА : Совршен за секое пиво штајн собирач или пиво љубовник.ПОПУЛАРЕН ВО ГЕРМАНИЈА, КАКО : Пивски Чаши за Мажите, Tankard и Тато Кригла Пиво.Со други зборови клиенти користат за да се најде овој производ : Octoberfest Подароци, Октоберфест Stien, Deutschland Подароци, Опа Подароци, Пијат Чаши, Stoneware кригла, Пиво Stine, Грнчарија Штајн. - Bayern Грб Керамички Штајн без метален капак.Оваа декоративни кобалт сина врежани пиво штајн, го прави за голем подарок или декоративни акцент во вашата колекција!- Приближните Димензии (Должина x Ширина x Висина) : 5.5x6x4.25"- Приближен Волумен : 0.75 Литар - Материјал Тип : Керамички.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата