Xiangxin Следење на Хартија, Проѕирни Копија на Хартија Проѕирна Хартија, Анти Деформација Исчезнат Отпорни за Уметнички Занает Calligraphy Скицирање Следење на Работата К?

Xiangxin Следење на Хартија, Проѕирни Копија на Хартија Проѕирна Хартија, Анти Деформација Исчезнат Отпорни за Уметнички Занает Calligraphy

Това е достапна
DEN 393.36
Количината на стоката:

Добро исчезнат отпорни може да остане на хартија изглед и да се избегне yellowing со текот на времето.Направи на крстот-поврзани со висока густина sulfurized материјал, има добра отпорност на топлина и анти деформација, одлична транспарентност и парична казна површина текстура.Проѕирен следење на хартија е одличен за следење облоги и цртежи со молив, мастило од пенкало и фломастер, итн.Совршен за следење на работа, уметност, занает, копирање, скицирање или calligraphy.Тоа е најчесто се користат како копија на calligraphy картичка и сликарство.Исто така широко се користи во печатење и производство на плочи индустрија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата