Симпсон Силна Врска SDS25200 2 x .250 Структурни Завртки 1300ct

Симпсон Силна Врска SDS25200 2 x .250 Структурни Завртки 1300ct

Това е достапна
DEN 7495.20
Количината на стоката:

Пакет Тежина : 15.875 килограми.Пакет Димензии : 22.352 L x 27.686 H x 22.606 W (сантиметри).Опис на производот Симпсон Силна Врска Силна-Вози СДС Завртката е 1/4-инчен дијаметар висока јачина на структурните дрво кос идеален за разни конектор инсталации како и дрво до дрво апликации.Патентирана 4-НАМАЛУВАЊЕ на точка (обложени верзија) и тип-17 точка (нерѓосувачки верзија) им овозможуваат лесно возење без претходно дупчење и минимална поделба.Двоен-бариера слој обезбедува отпорност на корозија еквивалентно на hot-dip galvanization.Мала брзина 1/2-инчен вежба со 3/8-инчен хексадецимален возачот е препорачливо алатка за инсталација.Од Производителот Симпсон Силна Врска Силна-Вози СДС Завртката е 1/4-инчен дијаметар висока јачина на структурните дрво scew идеален за разни конектор инсталации како и дрво до дрво апликации.Патентирана 4-НАМАЛУВАЊЕ на точка (обложени верзија) и тип-17 точка (нерѓосувачки верзија) им овозможуваат лесно возење без претходно дупчење и минимална поделба.Двоен-бариера слој обезбедува отпорност на корозија еквивалентно на hot-dip galvanization.Мала брзина 1/2-инчен вежба со 3/8-инчен хексадецимален возачот е препорачливо алатка за инсталација.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата