Birchcroft Порцелан од Кина Collectable - Сет на Три Thimbles - Поморски Оркестарот

Birchcroft Порцелан од Кина Collectable - Сет на Три Thimbles - Поморски Оркестарот

Това е достапна
DEN 712.80
Количината на стоката:

Collectable Напрсток.ОВА Е КАЗНА КИНА НАПРСТОК КОЈ БЕШЕ ПОТЕКНУВА ОД BIRCHCROFT КИНА ВО STOKE-ОН-ТРЕНТ АНГЛИЈА.НАШИТЕ THIMBLES СЕ СИТЕ РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ВО СЕКОЈА ФАЗА И СЕ ПЕЧКАТА ОТПУШТЕН ОД РАБОТА ТРИ ПАТИ ЗА ДА СЕ ПРОИЗВЕДЕ ВИСОКО ДЕКОРИРАНИ ЗАВРШИ.ТИЕ СЕ УКРАСЕНИ СО 18 КАРАТ ЗЛАТО БЕНД.ПОВЕЌЕТО ОД НАШИТЕ THIMBLES СЕ МНОГУ ОГРАНИЧЕНИ ВО ДОСТАПНОСТ.СИТЕ THIMBLES, СЕ ОПФАТЕНИ СО ЦЕЛОСНА ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата