Kaydon Лежишта KD047CP0 - Тенок-Дел Топката Имајќи - Радијална Контакт, 4.7500 во Понесе, 5.7500 во OD, 0.5000 во Ширина, Отворете

Kaydon Лежишта KD047CP0 - Тенок-Дел Топката Имајќи - Радијална Контакт, 4.7500 во Понесе, 5.7500 во OD, 0.5000 во Ширина, Отворете

Това е достапна
DEN 1651.20
Количината на стоката:

создаден дијаметар : 4.7500 во.температурата на работа опсег : -65 на +250 °F. надворешен дијаметар : 5.7500 во.имајќи материјали : Челик.вкупна ширина : 0.5000 во.AISI 52100 Челик без пломби or Standard пресек радијална дебелина 1/2" x ширина 1/2"KAYDON Прецизност Класа 1 по ABEC 1 FRadial контакт лого (Тип В)-еден ред радијална топката лого на конвенционалните design It е Конрад-тип на собранието, што значи дека тоа е составени од ексцентричен зафатнина на внатрешниот трка во рамките на надворешниот трка која дозволува вметнување на околу половина од целосна дополнување на balls Although Типот C имајќи е наменета првенствено за радијална оптоварување апликација, тоа може да биде конфигуриран да се прифатат некои axial (th) оптоварување во било direction But, ако ти е грижа, збир на аголна контакт лежишта треба да се смета за специфичен application Specification : понесе дијаметар : 4.7500 inoperating температура опсег : -65 на +250 °Foutside дијаметар : 5.7500 inbearing материјал : Steeloverall ширина : 0.5000 inprecision оценка : ABEC 1 (ISO Класа Нормално)имајќи тип : Радијална Contactfillet радиус : 0.06 inclosure тип : Openstandards се сретна : AISI 52100internal царинење : C0.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата