Oetiker 10100027 поцинкувана Челична Црево Стегач, Двојно Уво, Менгеме ID Спектар 16.2 mm (Затворена) - 20 мм (Отвори) (Пакување од 500)

Oetiker 10100027 поцинкувана Челична Црево Стегач, Двојно Уво, Менгеме ID Спектар 16.2 mm (Затворена) - 20 мм (Отвори) (Пакување

Това е достапна
DEN 895.20
Количината на стоката:

2-Уво верзија : продолжен стегање опсег.Компактен едно парче менгеме : за стабилна, безбедна конекција.Менгеме уво : брза и едноставна инсталација, видливи деформација обезбедува доказ за правилно затворање.Deburred рабовите : намален ризик од оштетување на делови за да биде сериозна.Челик, материјал бр. 1.0338/SAE 1008/1010, оближена со цинк.Вистински Oetiker 2-Уво Clamps The ушите на овие стеги немаат dimple и речиси двојно стегање опсег, во однос на 1-уво менгеме. 2 ушите се обезбеди степен на еластичност да се приспособат на промените во големината на делови се приклучи, како што може да бидат предизвикани од страна на термичка експанзија или вибрации.Менгеме дијаметар од следниве се однесува како упатство : за Да се утврди точниот менгеме дијаметар, притисни на цревото кон приложување материјал, (д.г.на брадавица), а потоа мерка надворешниот дијаметар на цревото.Вредноста на надворешниот дијаметар мора да биде малку над просечната вредност на дијаметарот спектар на стегачот да бидат избрани.Котираните големина на стегачот го означува внатрешниот дијаметар (id) на стегачот.Како да се Install These стеги лесно може да се инсталира користејќи Oetiker Рака Инсталација Pincers (ХИП).ХИП алатки се дизајнирани посебно за pinching уво стеги брзо и лесно.Oetiker ХИП Соединение Акција, Стандард Вилица Pincer, Предмет Бр 14100386 Oetiker ХИП Соединение Акција Страна на Вилицата Pincer, Предмет Бр 14100387 Oetiker ХИП Една Акција Стандард Вилица Pincer, Предмет Бр 14100396 How да Remove Ear стеги може да биде лесно да се отстрани со користење на Oetiker е страна менгеме машина (HCC).На HCC алатка е дизајнирана да безбедно да ја отстраните уво стеги.Oetiker Рака Менгеме Машина, Предмет Бр 14100407 Please Забелешка : стеги кои се вклучени во овој комплет не се дизајнирани или наменети за употреба во PEX апликации.На големината референци за PEX стеги не се исти како стандард Oetiker стеги.Oetiker PEX Стеги треба да се користи за PEX апликации.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата