ROMIRUS Замена на Делови Faceplate Предната Маска Плоча Врвот Случај Компатибилен за 3DS XL ЌЕ Модел #СРН-001 Љубов Плус Nene Anegasaki Ограничено Издание

ROMIRUS Замена на Делови Faceplate Предната Маска Плоча Врвот Случај Компатибилен за 3DS XL ЌЕ Модел СРН-001 Љубов Плус Nene Anegasaki

Това е достапна
DEN 286.80
Количината на стоката:

За 3 DS XL / 3 DSLL (Модел # СРН-001) Само.Оваа Резервни делови од оригиналниот производител.Го замени тоа Треба да се Уништат Вашата Конзола.Количината е ограничена и никогаш не се произведуваат повторно.Отстрани четири 4.3 mm завртки наоѓа под четири гумени парчиња со Филипс #00 шрафцигер главата. 1.Флип преку уред и да го затворите зглоб. 2.Позицијата на прстите на врвот на зглоб и да се поттикнат за статус надолу, со цел да им помогнам на капак далеку од зглоб.Тоа само се движи 2mm (1/8").Откако врвот случај е лабава и unclipped, да го отстраните.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата