4Pcs Cuticle Тласкач Cuticle Тласкач Помине Тласкач Алатки, Прибор И Ноктите

4Pcs Cuticle Тласкач Cuticle Тласкач Помине Тласкач Алатки, Прибор И Ноктите

Това е достапна
DEN 167.76
Количината на стоката:

Cuticle Помине Тласкач Мултифункционален Нокти Set - Оваа Група На Cuticle Thruster Поставите Има Четири Видови На Алатки, Еден Крај Нагло Намалување Или Инциденти Мртвите Cuticle; Криви Рамен Крајот Турка Кожата Врати Совршено; Во Лажица-Во Облик На И Триаголен Дизајн Алатката Може Да Се Отстрани Остатоци Без Влечење Или Влечење.Cuticle Nippers Cuticle Помине Нега - Нокти Cuticle Тример Помага Да Се Отстрани Cuticle И Отстрани Кал Под Ноктите.Тоа Може Лесно Да Се Scrape На Cuticle Или Гел Ноктите; Тоа Може Совршено Да Ги Задоволи Вашите Лак/Гел/Cuticle Отстранување И Ноктите Болнички Услови.Clipper Лак Удобно Да Се Одржи -Што Не Се Лизга Рачката На Нокти Одговараат Е Ергономски Дизајниран, И Секој Раб Е Полиран Многу Пати За Да Се Обезбеди Удобен Контрола, Лесно Да Се Одржи И Контрола, За Да Се Постигне Мирно Сечење И Чистење Ефект ; И Лесно Да Се Чисти, Можете Да Користите Сапун И Вода Или Измијте Го.Нож За Лупење Scraper Помине Високо-Квалитетни И Издржливи - Cuticle Алатки Се Направени Од Високо-Квалитетни Нерѓосувачки Челик, Безбеден И Еколошки, Рѓа-Доказ И Издржливи, Со Висока Цврстина, Отпорност На Абење И Трајност, И Може Да Се Задржи Острината За Долго Време Да Се Обезбеди Долгорочна Сечење.Чисти Нокти Алатка Лесен И Удобен - На Cuticle Тласкач Комплет Е Опремен Со Складирање Торба, Која Е Мал И Лесен, Лесен За Чување, И Може Да Обезбеди Услуга За Живот На Инструментот.Тоа Може Да Биде Добро Зачувани Во Кеса За Патување Или За Секојдневниот Живот.Ова Е Дом За Патување Идеален Избор.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Cuticle Тласкач Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Производ за Употреба : апарати за Домаќинство, ноктите салон, итн.Складирање Торба Големина : Прибл. 16.5 x 7cm / 6.5 х 2.8 во тоа Како да го Користите : Чекор 1 : се Применува cuticle смена да омекне ноктите и кутикулите.Чекор 2 : ставете ги прстите во еден мал сад со топла вода и се впие за околу 3 минути.Чекор 3 : Користете мали крпа да нежно се исуши ноктите.Чекор 4 : Користете круг дел од cuticle тласкач да им помогнам назад cuticle на површината на ноктите.Чекор 5 : Користете остри дел да им помогнам на мртвите cuticle одредување на аголот на ноктите. (Исто така, можете да ја користите оваа челик тласкач совет за чистење на вашите нокти.Повторете го овој процес за сите ноктите.) Пакет Листа : 1 x Двојно-на Чело Мали Челик Тласкач 1 x Двојно-на Чело Голем Челик Тласкач 1 x Посочи Шефот Челик Тласкач 1 x Голема Глава Челик Тласкач 1 x Складирање Торба Забелешка : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Cuticle Pusher
Material:
Stainless Steel
Product Use:
Household, nail salon, etc.
Storage Bag Size:
Approx. 16.5 x 7cm / 6.5 x 2.8in

Слични производи во категоријата