ZXFF Компјутер Случај, Целосната-Кула ATX/М-ATX/ETX-PC Игра Кабинет, Калено Стакло Страна Панел, 8 Фан Позиции-Поддршка на Вода за Ладење + Воздух за Ладење (Боја : Бела)

ZXFF Компјутер Случај, Целосната-Кула ATX/М-ATX/ETX-PC Игра Кабинет, Калено Стакло Страна Панел, 8 Фан Позиции-Поддршка на Вода за

Това е достапна
DEN 4079.76
Количината на стоката:

◆Хардвер спецификација поддршка : ATX/М-ATX/ETX.Сите компоненти да имаат доволно простор за да ги направи трајни, погоден за вашата прва генерација КОМПЈУТЕР, кино КОМПЈУТЕР и игри на КОМПЈУТЕР. ◆Десктоп шасија : десктоп шасија со професионален кабел за управување со решенија.I/O компоненти, USB 3.0, USB 2.0*2, power копчето, аудио излез и на врвот на текст. ◆Компатибилност : ПРОЦЕСОРОТ топлина мијалник висина поддржува до 200 MM, и поддржува графичка картичка должина до 500 MM, хард диск слот, SSD поддржува 2,5-инчен SSD * 4, HDD поддржува 3.5-инчен HDD *3. ◆Калено стакло панел : игра случај е опремен со калено стакло страна панел, јасно може да се види на RGB осветлување, екран единствена изградена-во панорамски поглед, како и подобрување на корисникот игри искуство. ◆Неограничен дисипација на топлина потенцијален : PC поддржува до 8 120 MM ладење шасија фанови (шасијата не вклучува фанови), пред 12 CM*3; (поддржува 360 ладно издувни гасови) на предната страна на матичната плоча 12 CM*3; (поддржува 360 ладно издувните задните 12 CM фанови *1; (поддршка 120 ладно ред дното 12 CM вентилатор *1), можете да го направите DIY слободно. ???Добредојдовте на нашиот shop The новиот дизајн на разумен структура, безвременски елегантна форма и нечујно модуларен функција се донесе голем успех да се претходници.Тоа обезбедува солидна основа и флексибилна рамка за најсложените хардвер ентузијастите, и има неограничен потенцијал.На ATX шасија е компатибилен со повеќе електрични хардвер и го збогатува инсталација план.Личност панел, Симфонија светлина bar The димензии се многу модуларни и може лесно да се прилагодени за задоволување на вашите точно треба-на целосно подвижен врвот плоча овозможува лесно изградба дури и со high-end компоненти.Просторот кои можат да се сместат до 6 фанови или повеќе радијатори, и директни струење пат изгледот може да се прошири на топлина дисипација потенцијал и да се обезбеди бариера-слободно струење во вашиот компоненти.Име на производ : компјутерски case Case тип : Кула case Size : 620 * 268 * 580mm Material : spcc челик plate Motherboard поддршка : ATX/М-ATX/ETXExpansion слот : 7 Drive bay : 4 2,5-инчен SSD; 3 3.5-инчен хард drives CPU јаз : 200mm PSU : ATX напојување supply Graphics картичка : =500mm Power набавка : дното ATX напојување???Tips Due за рачно мерење, тоа е врз основа на грешка од 1 до 2 cm од вистинскиот објект.Таму може да биде мало боја разликата помеѓу снимањето на споровите и screen If имате било специфичен производ прашања, ве молиме контактирајте со нас.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата