Мулти-Функција за Предупредување за Итни Претпазливост 46 инчи 108-LED Strobe Светлина Бар Покрив Врвот и 12X 6-Ултра Тенок LED Трепка Светилка Забавува За Камиони Изградба В?

Мулти-Функција за Предупредување за Итни Претпазливост 46 инчи 108-LED Strobe Светлина Бар Покрив Врвот и 12X 6-Ултра Тенок LED Трепка

Това е достапна
DEN 1548.00
Количината на стоката:

ВОДООТПОРЕН ДИЗАЈН : Со Висок Квалитет ABS и Алуминиумски Легури, Еколошки Материјали, Издржливи И Сигурни.СУПЕР ОСВЕТЛЕНОСТ : 324 W и 18 W Strobe Светлина Бар Усвојува Високо-Моќ LED Светилка, Супер Осветленост, Долго Траат Повеќе Од Илјада Часа Живот.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Светло Бар Покрив Врвот Може да Биде Фиксна Директно На Покрив Врвот со Монтажа Заградата и Ултра Тенок Флеш Светлина, Може да Биде Инсталиран На Предни Задни или Страна на Возилото.ТРЕПКА НАЧИНИ : 108-LED Светло Бар со Digital Switch 21 Видови На Трепка Режим, и 6-Ултра Тенок LED Блиц Светилка со 16 Различни Трепка Модели, лесен И Лесно Ракување.ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Универзален и За Мнозинството На Модели На Автомобили.Одговара За Возила, Авто Автомобил, ги Собереш Камион, ЏИП, АТВ, UTV, Приколка, Забавува Камион, Sprinkler Камион, Транспортни Возила, Конструкција со DC 12 V-24 V.Пакет содржи : "1pc 108-LED Strobe Светлина Бар со On/Off Switch + 2 парчиња Монтажа Заградата + Сет за Монтажа Завртки" 12 X 6-LED Супер Тенок Strobe Флеш Светла со Заштита Влошки * светла Боја : Жолто * Леќа Боја : Јасна * Напон : 12 V-24 V * Предмети Тежина : 9260g Компатибилен со : Универзална за Автомобил Камион Трактор Приколка RV, итн.со DC 12 V-24 V Извор на Енергија и Монтажа Покрив * Модификација може да се потребни за некои модели 108-LED Strobe Светлина Бар : * Димензија (Dxšxv) : прибл. 46" (116cm) x 8 21/32"(22cm) x 4" (10cm) - Кабел Должина : околу. 550cm * Тековна : 7.4 На * Лумен : 100-110 lm/LED * Работи Wattage : 324 W (3 W/LED) * Број на LED : 108 * Направени од Високо Квалитетна ABS Домување, LED и Алуминиум Монтажа Заградата * 19 Трепка Режими и 1 Стабилен Режим со Switch Копчето и Вграден во Осигурач * ве Молиме Поставете ја Светлината Бар на Ладно и Суво Место да се Спречи Било Формирање на Пареа * Обезбедува 360° Осветлување Покриеност во Текот на Денот или Ноќно 6-Ултра Тенок LED Осветлување : * Dimesion (Dxšxv) : 4 13/32" (11.2 cm) x 1 7/64" (2.8 cm) x 25/64" (1cm) - Леќа Должина : 3 47/64" за дело (9,5 см) - Кабел Должина : околу.75см * Боја : Црна Домување * Тековна : 333 ма * Wattage : 18 W (3 W/ LED) * Број на LED : 6 X LED/Светло * Направени од Алуминиумски Легури Домување и PC Леќа * 16 Различни Трепка Модели, Минатата Шема Меморија Потсетиме * 3 жици врска : Црна за Негативни, Црвена за Позитивни и Жолта за Кочница Светлина Негативни * Само ако се Поврзете на Светлината на Кочница Светлина која може да Се Strobe Светлина Обрасци * ве Молиме исто Така, се Поврзете на Црвена и Жолта Жица за Кочница Светлина прво да се Активни на Светлина, а потоа го Исклучите Автомобил и да се Поврзете со Црвено да се Позитивни и Црна до Негативни Повторно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата