Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм , Компатибилен со 23.8 16:9 ( 3840x2160 / 1366x768 / 2560x1440 / 1920x1080 / 1600x900 / 1280x720 / 5120x2880 ) Погодни за Таблет паметен Телефон, Лаптоп, Монитор Анти Ш

Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм , Компатибилен со 23.8 16:9 ( 3840x2160 / 1366x768 / 2560x1440 / 1920x1080 / 1600x900 /

Това е достапна
DEN 2063.52
Количината на стоката:

Ве молиме да бидат внимание дека екран заштитник е флексибилен пластичен филм, Не Калено Стакло.ВАЖНО : Вашиот уреди' на осветленоста на екранот ќе се намали кога овој заштитник е во употреба.Ве молиме да го прилагодите осветлувањето на екранот соодветно според лични потреби. 4 H Цврстина можат ефикасно да се спротивстави на дневни гребнатини.Авто-лековити својства им овозможи на филмот за да се опорави од мали гребнатини и да ја задржите вашиот екран сосема нов.Прашина,меур слободни,еден-притисни супер лесно за инсталација.Детали За Производот : 1. Го штити вашиот уред од тврда тврдост, абразија, гребнатини, оштетување како што се намалува, и судир. 2. Користење на силиконски лепило дека е лесно да се падне, airless обработка елиминира воздушни меурчиња, и адсорпција продолжува природно. 3. На површината има отпечаток отпорни на масло-отвратителен слој, па можете да избришете ја исклучува брзо со светлина избрише. 4. Тоа не влијае на тенки, мека на допир чувство, допир операција и чувствителност. 5. Само-лекување грб филм со одлична нула repairability и moldability.Тоа е одличен за лекување својства, е отпорна на минута гребнатини на површината, доколку е изгребан на одредена длабочина .Прашања кои имаат Потреба од Внимание : ① ве Молиме не допирајте на лепило површината, или се допре со други работи.Ако таму се било прашина, ве молиме да користите прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата.② За инсталација, бидејќи тоа е многу тенка tpu филм, искинати делови може да се добие прашина, ги оставаат отпечатоци од прсти, навивам рабови, итн.Ве молиме бидете сигурни да се обрне внимание на, ако филмот е прашливи или не, ако било, користете Прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата