uxcell 5/16(8мм) Меки Силиконски Свиткување Вметнување Цевка за Крути Цевки 3.3 ft Јасно

uxcell 5/16(8мм) Меки Силиконски Свиткување Вметнување Цевка за Крути Цевки 3.3 ft Јасно

Това е достапна
DEN 227.76
Количината на стоката:

【Спецификација】- Должина : 1m/39"; Дијаметар : 8mm/0.31"; Температура Опсег : -94°F (-70°C) да 482°F (250°C). 【Предност】- Нашата цврста круг лента, исто така, имаат висок масло на корозија, висока отпорност на триење,добра мекост и сл. 【Висока Еластичност】- Висока еластичност, флексибилен и лесно да се процес. 【Силиконски Материјал】- Висока температура отпор, висок притисок на корозија, висока јачина, абење отпор. 【Широко Апликација】-За свиткување цевки, особено за вода за ладење tools.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата