Тековната сензор модул 5A спектар електронска компонента енергија дистрибуција контрола алатка

Тековната сензор модул 5A спектар електронска компонента енергија дистрибуција контрола алатка

Това е достапна
DEN 259.20
Количината на стоката:

Се применува за многу апликации, вклучувајќи текот тековната заштита кола, полначи информации за батеријата, switch‑mode напојување, дигитални wattmeters, програмабилни тековната извори, итн.Се работи за уреди со покажувач и контролирање на струја.Оваа ACS721 тековниот модул е врз основа на ACS712 сензор, што точно може да се открие AC или DC струја.Тековната сигнал може да се прочита преку аналогни I/O портот.Максимална AC или DC дека може да биде откриен, може да стигне до 5 A.Напојување напонот е 4.5 V~5.5 V DC, и тековната низа поддржани за мерење е -5 A~5 A.Чувствителноста е 180m V/A~190m V/A, типична вредност е 185m V/A, многу практични и корисни.Спецификација : Предмет Тип : Тековната Сензор Модул за Напојување Напон : 4.5 V~5.5 V DC Мерење на Струја Опсег : -5 A~5 A Чувствителност : 180m V/A~190m V/Типична Вредност : 185m V / Пакет Листа : 1 x Тековната Сензор Модул.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата