КОНТУРА СЛЕДНАТА Гликоза во Крвта Тест Ленти, 35 Count

КОНТУРА СЛЕДНАТА Гликоза во Крвта Тест Ленти, 35 Count

Това е достапна
DEN 238.80
Количината на стоката:

Втора Шанса за Земање ви овозможува да се применуваат повеќе крв која може да помогне да се спречи губењето на тест ленти и може да ви помогне да заштедите пари(3).Нема кодирање технологија : брза, високо прецизни(1,2) резултати во секунди со еден помалку чекор во тестирање и го елиминира грешки поради корисникот miscoding.Го прочитате упатството пред да се користат. Виена, Австралија КОНТУРА СЛЕДНАТА гликоза во крвта тест ленти се нуди едноставно решение за вашиот тестирање треба Без Кодирање технологија, докажано точност(1,2), брзо тестот на времето, и малите крвни примероци. (3) Од Производителот Основана во 2016 година преку стекнување на Bayer Дијабетес Заштита од ПЗЗ Стопанства (порано позната како Panasonic Здравствена заштита Стопанства), Ascensia Дијабетес Грижа е глобална компанија посветена на подобрување на здравјето и животот на луѓето со дијабетес.Постер презентирани на Напредокот Технологии & Третманот за Дијабетес (ATTD), февруари 5-8, 2014 година.Пречки за Евалуација на КОНТУРА®СЛЕДНИОТ Тест Ленти.6 ул крвен примерок.Xylose во крвта ќе предизвикаат пречки.Нов, Wireless-от на Гликоза во Крвта Систем за Мониторинг Кој Линкови до Паметен Мобилен Уред : Точноста и Кориснички Перформанси Евалуација.Веќе вклучувајќи го и светски познатиот КОНТУРА опсег на крвниот шеќер системи за мониторинг, ние сме посветени на додавање на повеќе иновативни и животот се менува производи на нашето портфолио.КОНТУРА СЛЕДНАТА Гликоза во Крвта Тест Ленти се направи дневни тестирање лесно со високо прецизни резултати и автоматска компензација за многу заеднички мешање материи (како што се ацетаминофенот и витамин C).1177/1932296817691301.Нов Тест Ленти Технологија Платформа за Само-Мониторинг на нивото на Гликозата во Крвта.Многу точни тестирање : тест ленти за употреба со КОНТУРА СЛЕДНИОТ опсег на крвниот шеќер метри(1,2). (4)* Контура Следната Гликоза во Крвта Тест Ленти, исто така, карактеристика Втора Шанса на Примероци, што ќе ви овозможи да се примени повеќе крв на тест ленти се користи,, кој може да помогне да се спречи губењето на тест ленти и да заштедите пари.Компатибилност : може да се користи со било која од КОНТУРА СЛЕДНАТА портфолио на гликоза во крвта метри. Richardson J et al, Клиничка Релевантност на Менување на Крвни Примероци за Време на Гликоза во Крвта Тестирање.Втора шанса за земање : ви овозможува да се применуваат повеќе крв на тест ленти се користи,, кој може да помогне да се спречи губењето на тест ленти и заштедите пари(4). *Не се користи за време на или набргу по Xylose апсорпција тестирање. (2014 година).Постер презентирани на Дијабетес Технологија Состанок (DTM) 2020, Мериленд, САД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата