uxcell 50К NTC Thermistor Сонда 39.4 Инчен Нерѓосувачки Челик Чувствителни Температура Temp Сензор за клима уред

uxcell 50К NTC Thermistor Сонда 39.4 Инчен Нерѓосувачки Челик Чувствителни Температура Temp Сензор за клима уред

Това е достапна
DEN 155.76
Количината на стоката:

NTC 50К висока точност сензор на температура, мерење на температура опсег : -30°C до +105°C (-22°С до +221°F).Нерѓосувачки Челик водоотпорен сонда, 5mm кол 25мм должина, брзо температура спроведување. 1000mm(39.4 инчи) жица должина, XH2.54-2 P приклучокот.Широко Апликација за Домаќинство Апарати : клима уред, фрижидер, ладилник, вода, оган, воздух бојлер, машина за миење садови, фен,итн.Широко Примена во Контрола на Температурата Систем : Стаклена градина, аквариум итн.За Домаќинство Апарати : клима уред, фрижидер, ладилник, вода, оган, воздух бојлер, машина за миење садови, фен,итн.За Автомобили : Автомобилски клима уред, сензор на температура на вода, внесувањето воздух сензор на температура, моторот.За Контрола на температурата Систем : Стаклена градина, аквариум итн.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата