Земјата Мама Затемнети Минерална заштита од Сонце Лосион SPF 40 Со Органски Argan Масло, 3-Унци

Земјата Мама Затемнети Минерална заштита од Сонце Лосион SPF 40 Со Органски Argan Масло, 3-Унци

Това е достапна
DEN 383.76
Количината на стоката:

Чиста доволно да се вклопуваат со повеќето тонови на кожата.Со репаративните органски argan масло, плус органски црвениот малина семе на нафта, која има висок заштитен фактор својства.Гребен-пријателски БЕЗ хемиски sunscreens, НЕ dimethicone, БЕЗ вештачки мирис, или нано честички.Дерматолог тестирани и клинички тестирани за иритација, широк спектар на UVA/UVB заштита и отпорен на вода (40 Мин).NSF/ANSI 305 Заверена од Орегон Tilth (Содржи Органски Argan Масло & Органски Црвениот Малина Семе на Нафта).Оваа сончање ги има сите моќ на не-нано минерална заштита од сонце, минус бледо фрлија — со навестување на багра која беспрекорно се меша со повеќето тонови на кожата.Користење на совршен баланс на не-нано цинк и висок заштитен фактор органски црвениот малина семе на нафта, заедно со исклучително навлажнувачки органски argan масло, sunscreeen седи на врвот на кожата наместо да се апсорбира, па тоа може да се разбегуваат сончевите зраци — без никакви токсични хемикалии.Што не е во нив : Хемикалии кои се потенцијално штетни за луѓето и планетата, како dimethicone, oxybenzone или octinoxate, вештачки мирис, нано честички или parabens.Answer : ___________________________ Note : лосион е боја доаѓа од железо оксид, кој има репутација на триење исклучување и прикажување на светло-обоени ткаенини — но доаѓа надвор лесно при миење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата