Коси Мерач на Длабочина Јазот Владетел 1-15mm Оптоварување Feeler Нерѓосувачки Челик Дупка Инспекција Алатка

Коси Мерач на Длабочина Јазот Владетел 1-15mm Оптоварување Feeler Нерѓосувачки Челик Дупка Инспекција Алатка

Това е достапна
DEN 2217.60
Количината на стоката:

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : два дела дизајн, еден дел може да се користи за да се измери јаз, и други да се измери длабочината.МЕРЕН ОПСЕГ : ова мерење алатка карактеристики анти- ' рѓосано метрички гравирање скала линија, не ќе бидат избришани исклучување, мерен опсег 1-15mm.МАТЕРИЈАЛ : feeler мерач е направен од нерѓосувачки челик, трајни и ' рѓа-доказ, висока јачина и долг животен век.УПОТРЕБА : висока прецизност нерѓосувачки челик оптоварување feeler може да се широко се користи за да се измери внатрешен дијаметар, дупка големина, јазот големина и слот големина.КОМПАКТЕН : дупка инспекција алатка е мала големина и лесно да се носат, само да ја стави во џебот и го однесе насекаде.Опис Мерач се направени од не ' рѓосувачки челик, кои се користат за мерење на цилиндрични забива, дијаметри на мали дупки, места итн.Полиран површина, светли и чисти без брус, ' рѓа Луминисцентните врежани линија и не ќе се фаќа за исклучување.Едноставна структура, фина изработка, лесен за употреба.Тоа е минијатурна и лесна тежина, и лесно може да се врши во вашиот џеб.Карактеристики Коси мерач -Боја : Сребро. -Материјал : Stainles челик. Големина на : 16x1.2 см/6.30x0.47 инчи.Постојат јасни знаци на скалата за лесна за читање.Мерен опсег : 1-15mm. 1 * Коси колосек.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата