Maxmartt Микроскоп,Рачни Електронски Микроскоп 1600X 2MP HD USB Зголемувачот

Maxmartt Микроскоп,Рачни Електронски Микроскоп 1600X 2MP HD USB Зголемувачот

Това е достапна
DEN 544.56
Количината на стоката:

【Лесно да се носат】Овој микроскоп е лесно да се работи и удобен за носење. 【Поддршка се фокусира 】има 1600 X зголемување, и поддржува фокусирајќи се на вредноста. 【Високо-квалитетни материјали】Дизајниран со LED светло, висок квалитет на оптичка леќа ви помага да ги видите јасно. 【Лесно ракување】Доаѓа со носителот платформа за удобен операција. 【Погоден за повеќе намени】Широко се користат за индустриски печатени кола boardchecking, накит процена, откривање, итн.Овој микроскоп е лесно да се работи и удобен за носење.Тоа е 1600 X зголемување, и поддржува фокусирајќи се на вредноста.Дизајниран со LED светло, висок квалитет на оптичка леќа ви помага да ги видите јасно.Доаѓа со носителот платформа за удобен операција.Широко се користи за индустриски печатени коло проверка, накит процена, откривање, итн.

Клучни карактеристики

Magnification:
50X-1600X
Lens Construction:
2G+IR
LED:
8pcs
Focusing Adjustment:
Manually adjust, 0-40MM
Imaging Distance:
3MM-infinite
Video Record Format:
AVI
Video Resolution:
720*480, 640*360, 480*272
Picture Format:
JPG
Working Range:
0-10M
Working Time:
;90min
Power Supply:
800MAH built-in li-ion battery
Charging:
DC5V 1A
USB Working OS:
For Windows, XP, win7, win10(32, 64bit), for m ac os*10.5 or above (support USB UVC protocol equipment)
Weight:
250g / 8.8oz (approx.)
Package list:
1 * Microscope :
1 * Holder :
1 * Ruler :

Слични производи во категоријата