8LED 0-1600x USB Микроскоп Фотографии и Видеа Електрони USB Дигитален Микроскоп TQ00144

8LED 0-1600x USB Микроскоп Фотографии и Видеа Електрони USB Дигитален Микроскоп TQ00144

Това е достапна
DEN 2047.20
Количината на стоката:

Слика Фаза Сензор : високи перформанси чип сензор.Господар чип : посветена господар 24 Bit DSP.Зголемување : 0 X~1600 X.Фото/Видео : Вграден-во.Помошен извор на светлина : 8 бела LED светла. 0~1600 X дигитални Преносни Микроскоп 112 ( L ) X 80(H) X 33 /mm ( Р ) 1. Слика Фаза Сензор : високи перформанси чип сензор 2. Господар чип : посветена господар 24 Bit DSP 3. Зголемување : 0 X~1600 X 4. Фото/Видео : Вграден-во 5. Помошен извор на светлина : 8 бела LED светла 6. Резолуција на слика : 640 X480, до 1600x1200 (може да се прилагоди) 7. Дигитален зум : 5-фаза 8. Слики растојание : прирачник за прилагодување 0-40mm 9. Резолуција на слика : стандард 640*480 10. Фиксна база : универзална метална база 11. CD : Содржи диск, мерење на софтвер, инструкциите 12. Поддршка на систем : WIN XP; WIN 10; WIN8;WIN 7 MAC 13. Батерија : USB (5 V DC) 14. Компјутерски Интерфејс : USB 2.0 1 G хард диск, CD-ROM drive; 64 MB меморија 18. Поддржани јазици : Кинески; познавање на англиски 19. Производ во боја : мат црна 20. Големината на телото : 112 ( L ) X 80(H) X 33 /mm ( Р ) 21. База на ефективна висина : 80mm, 22. Тежина : 380g Пакет : 1x USB микроскоп 1x Metal универзална злато база 1 XDrive диск.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата