0.05-1.00 mm Криви Метрички Владетел Нерѓосувачки Челик Feeler Мерач Gage Заварување Инспекција Алатка

0.05-1.00 mm Криви Метрички Владетел Нерѓосувачки Челик Feeler Мерач Gage Заварување Инспекција Алатка

Това е достапна
DEN 270.96
Количината на стоката:

Овој Јаз Gage има висока прецизност на мерење, широко се користи за мерење на јазот големина и слот големина.Ова не 'Рѓосувачки Челик Метрички Владетел е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни и' рѓа-отпорни.Големината е јасно означени за мерач за лесен за читање,од 0,05 мм, 0.1 mm, 0.15 mm, 0.2 мм, 0.25 mm, 0,3 mm, 0.35 мм, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.55 мм, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.75 милиметри, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm.Криви Feeler Мерач е мала големина која едноставно може да се задржи во вашата торба.Спецификација : Материјал : не ' Рѓосувачки челик Мерен Опсег : од 0,05 мм, 0.1 mm, 0.15 mm, 0.2 мм, 0.25 mm, 0,3 mm, 0.35 мм, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.55 мм, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.75 милиметри, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm Тежина : 97g / 3.4 оз (прибл.) Пакет листа : 1 * Мерач.

Клучни карактеристики

Material:
Stainless steel
Measuring Range:
0.05mm, 0.1mm, 0.15mm, 0.2mm, 0.25mm, 0.3mm, 0.35mm, 0.4mm, 0.5mm, 0.55mm, 0.6mm, 0.7mm, 0.75mm, 0.8mm, 0.9mm, 1.0mm
Weight:
97g / 3.4oz (approx.)
Package list:
1 * Gauge :

Слични производи во категоријата