uxcell 2 Парчиња 20K NTC Thermistor Сонда 15.7 Инчен Бакар Чувствителни Температура Temp Сензор за клима уред

uxcell 2 Парчиња 20K NTC Thermistor Сонда 15.7 Инчен Бакар Чувствителни Температура Temp Сензор за клима уред

Това е достапна
DEN 155.76
Количината на стоката:

NTC 20 K висока точност сензор на температура, мерење на температура опсег : -30°C до +105°C (-22°С до +221°F).Бакар водоотпорен сонда, 5mm кол 25мм должина, брзо температура спроведување. 400mm(15.7 инчи) жица должина, XH2.54-2 P приклучокот.Широко Апликација за Домаќинство Апарати : клима уред, фрижидер, ладилник, вода, оган, воздух бојлер, машина за миење садови, фен,итн.Широко Примена во Контрола на Температурата Систем : Стаклена градина, аквариум итн.За Домаќинство Апарати : клима уред, фрижидер, ладилник, вода, оган, воздух бојлер, машина за миење садови, фен,итн.За Автомобили : Автомобилски клима уред, сензор на температура на вода, внесувањето воздух сензор на температура, моторот.За Контрола на температурата Систем : Стаклена градина, аквариум итн.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата