1pcs FPV HD-Type Машки/Женски Конектори Нагоре/Надолу Аглеста 90 степени за FPV HDTV Multicopter Воздушна Фотографија HDMI-Компатибилни,Кабел,20cm

1pcs FPV HD-Type Машки/Женски Конектори Нагоре/Надолу Аглеста 90 степени за FPV HDTV Multicopter Воздушна Фотографија HDMI-Компатибилни,Кабел,20cm

Това е достапна
DEN 1008.00
Количината на стоката:

Кога кабелот е премногу здрвени, тоа може да влијае на gimbal перформанси, особено за оние мала тежина gimbals.Типична примена : поврзете го вашиот видео уред со HDMI приклучок за видео уред со стандарден HDMI влез.Овој кабел е многу мека ,посебно ориентирана brushless gimbal апликација ,одговараат за камери со HDMI порт.Овој производ вклучува само конектор, други производи во слика за прикажување само, не се вклучени.Пол : Машко-Male Certification : CEModel Број : FPV-HDMI-ACDOrigin : CN(Потекло)Тип : HDMI Кабли-compatible Version : HDMI 1.4 Конектор A : HDMIConnector Б : HDMIApplication : Computer Outer Дијаметар : 0.05 MMNote : Овој производ само вклучува конектор, други производи во слика за прикажување само, не се вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата