12V 200A Автомобил Стартер Реле Нормално Отворен Тешки Сплит Стартер Реле со Терминали за Автомобил Камион Моторни Автомобилската Брод Автомобил

12V 200A Автомобил Стартер Реле Нормално Отворен Тешки Сплит Стартер Реле со Терминали за Автомобил Камион Моторни Автомобилската

Това е достапна
DEN 321.36
Количината на стоката:

Со високи Перформанси : 200 A серпентина капацитет - во можност да се справи со оние висока тековните апликации со леснотија.Производ Параметри : реле е нормално отворен, и 4-pin реле тип, и номинална струја е 200 A, отценети напон е 12 VDC.Стабилност и Прашина доказ : се одликува со голема стабилни работни перформанси, и голема прашина доказ функција.Квалитетен материјал : се направени од високо квалитетни материјали, со долги служат живот.Примена : Широко се користи во автомобилската, прекумерно возила и други големи возила за започнување, исто така, може да се користи на високо-тековната сегашниот систем за контрола на голем број.Спецификации : Контакт оптоварување : 200 A 14 VDC Контакт префрлување струја : 1А Контакт префрлување напон : 7.8 VDC Контакт форма : нормално отворен Номинална струја : 200 A Оценет напон : 12 VDC Заштитни карактеристики : печат Серпентина напојување : 12 VDC Серпентина моќ : 4.8 w Големина : 7.5 × 4.3 × 4.3 cm / 2.95 × 1.69 × 1.69 во Тежина : 107g Пакет се вклучени : 1 × Реле 2 × Терминал 4 × обвивка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата